Bizden selam olsun: Bu vahşi cinayetlere dur demeli

27 Temmuz 2010 Salı

Bu vahşi cinayetlere dur demeli

http://haber.mynet.com/detay/yasam/tum-alacaklilarini-cagirdi-kursuna-dizdi/522276Aşağıdaki linke tıkladığınızda şöyle bir haber okuyacaksınız. Bütün alacaklılarını çağardı. Kurşuna dizdi. İnsanın tüyleri diken diken oluyor. İşte bizim hayatımız. Herşey pamuk ipliğine bağlı.. Farkına vardınız mı bilmem. Ölüm cezası kalktığından bu yana katiller bir kurbanla yetinmiyorlar. En- az üç dört kişi bu insan düşmanları tarafından yok ediliyorlar.

İletişim denince ilk akla gelen telefon oluyor. daha da eskisi mektuplar..
Burada yazılanlara karşı değilim tabii. Yazdıklarınıza da imzamı atarım. Fakat nasıl ki Televizyon faydalı olduğu kadar zararlı ise, İnternet de zararlı olmasının yanında çok da faydalıdır.
Önemli olan alt yapıdır.
En önce aile ortamı iyi olacak. Sonra ÖĞRETMEN ve devamında gelen eğitimler..
Yine tekrarlıyorum. İnsana cinayet işleten bir öldürücü aletin bile birçok faydası vardır.

Bizim güvenliğimizi koruyan askerimiz, polisimiz ve diğer güvenlikçiler silah kullanmaktadırlar. Onların kullandığı alet sebebiyle, geceleri mışıl mışıl uyuyabiliyoruz.
Hatta burada size birşey itiraf edeyim. İdam cezası kaldırılmamış olsaydı. Ülkemizde bu kadar şiddet olmayacaktı.
Elbette insanların ölümle cezalandırılması taraftarı değilim. Fakat karşı taraf medeni değil ki… Çok acele olarak ölüm cezasını kaldırdık. Gün geçmiyor ki, herhangi bir cani bir kişiyi değil, iki üç kişiyi birden öldürüyor diye haberler okuyoruz. İdam cezası olsaydı. Böylesine gaddar olamazlardı. Kendilerinin de ölümle cezalandırılacağını bilmek, o caniler için caydırıcı olacaktı.

Bugün bütün sıkıntıların sebebi, ABD’ nin bize teslim ettiği insanı, binlerce masumun katili olduğu halde cezalandırmayışımızdır. Çocuk terbiyesinde baba, içi kan ağlasa da sert olmak zorundadır. Çünki çocuklar akıllı görünseler de şımarmaya meyillidirler. Azıcık bir gevşeme gösterilse, hem ailesine hem cemiyete, hatta devlete karşı belalı bir evlat yetişmiş olur..Zamanı gelince kaldırılacak, cezalar vardır. Fakat şimdi zamanı değildi. Bir an önce, hatta MHP olarak bir kanun teklifi verilerek ölüm cezası tekrar getirilmelidir. Bu kanun mecliste kabul edildiği zaman, gelecek seçimlerde teklifi veren parti, iktidar olacaktır. Haydi MHP. Sana söylenen bütün sözleri bir anda sil. İdamı kaldıran sen değildin. Başkalarının kaldırdığı bu ağır cezayı yine getirecek olan sensin. Dünyanın en güçlü ülkesinde, bu ceza vardır. Güçlü olmaya mani değildir bu ceza…Ak parti mecburi bu kanunu destekleyecektir. Hatta CHP den bile destek görecektir bu kanun.
1 yorum yazilmistir 2010-07-15 21:56:47 - korkunç bir haber:(
Yazan: antarktika
bu haber hakikaten korkunç, alacaklılarını çağırıp kurşuna dizmek! Bu insan değil bir yaratık ! ! !
Bağlantı Sil

<- Son Sayfa :: Sonraki Sayfa ->

1 yorum:

Sabahattin Gencal dedi ki...

“Bloglardan Seçmeler” sitesinin daha etkili ve yararlı olabilmesi için görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
İyi günler dileğiyle.
Sabahattin Gencal

 

Haber