Bizden selam olsun: ZEYTİNCİ DÜKKANINDA BAŞIMA GELENLER

16 Ocak 2010 Cumartesi

ZEYTİNCİ DÜKKANINDA BAŞIMA GELENLERHER PAZARTESİ MÜŞTERİLERİM ÇOK OLUYOR. ALLAHU TEALA SADECE NİCELİK DEĞİL NİTELİK OLARAK DA SAYILARINI ARTIRSIN. GENELİKLE ERTESİ GÜNÜ ÇOK YORULDUĞUM İÇİN HASTALANIYORUM. DEMEKKİ BÜNYEM GÜÇLÜ DEĞİL.
GEÇEN HAFTA BİR MÜŞTERİM İLE SOHBET EDERKEN, LAF LAFI AÇTI. KONU TARİKAT VE SAHTE ŞEYHLERE KADAR GELDİ. MÜŞTERİM DE BENİMLE AYNI DÜŞÜNCE DE İDİ. BU DEVİRDE TARİKATA BAĞLANMAK AKIL KARI DEĞİL. BİR MÜSLÜMAN ALLAHU TEALANIN VAR VE BİR OLDUĞUNA, HZ. MUHAMMEDİN SON PEYGAMBER OLDUĞUNA, DÖRT HAK MEZHEBİN HEPSİNİN HAK OLDUĞUNA VE BU MEZHEPLER İMAMLARININ BİLDİRDİĞİ FIKIH BİLGİLERİNE GÖRE İBADET EDERİM DİYE İNANIRSA NE MUTLU ONA..GİBİLERDEN BİR KISA KONUŞMA GEÇTİ ARAMIZDA..
BURADA İSMİNİ VEREMİYECEĞİM BİR TARİKATTAN DA BAHSETTİK. AMAN HA ! KENDİMİZİ SAHTEKARLARDAN KORUYALIM DİYE TEMENNİ VE DİLEKLERDE BULUNDUK.
BİZ BU ŞEKİLDE SOHBET EDERKEN DÜKKANA GELEN BİR YABANCI Kİ KENDİSİNİ İLK DEFA GÖRÜYORDUM. BANA SERT SERT BAKARAK:
-SİZİNLE EN YAKIN ZAMANDA GÖRÜŞECEĞİZ BEYEFENDİ, DEDİ VE ZEYTİNCİ DÜKKANINDAN ÇIKTI. ARKASINDAN BAKAKALDIK..
YUKARIDA DA YAZDIĞIM GİBİ SALI GÜNÜ GERÇEKTEN HASTALANDIM. BU GÖRÜŞECEĞİZ DİYE BANA MEYDAN OKUYAN ORTA YAŞLARDA GÖRÜNEN ZAT, KALABALIK BİR GRUPLA BERABER DÜKKANIN ÖNÜNE GELMİŞLER. İÇLERİNDE SAKALLI VE BASTONLU VE CÜPPELİ OLANLAR ÇOKMUŞ. DÜKKANIN TABELASINDAKİ TELEFONDAN BENİ ARADILAR. ŞÖYLE DEDİLER.:
--HEMŞERİM BİZ TARİKAT EHLİYİZ. SEN KENDİNİ NE ZANNEDİYORSUN DEDİLER. VE DEVAMLA AKILLI OLMAMI SADECE NAMAZ KILIP ORUÇ TUTMAKLA DİNİN EMİRLERİNİN YAPILAMAYACAĞINI MUTLAKA BİR REHBERE İHTİYAÇ DUYULMASI GEREKLİLİĞİNİ SÖYLEDİLER. BİLİP BİLMEDEN DE FALANCA YA DA FİLANCA HOCA İÇİN KÖTÜ ZAN DA BULUNULMAYACAĞINI DA İLETTİLER..
ERTESİ GÜNÜ DE KÖYÜMÜZDEN HABER GELDİ.BİR YAKINIMIZ VEFAT ETMİŞTİ. ONUN CENAZESİNE KATILDIM. ÇOCUKLARINA VE YAKIN AKRABAYA BAŞSAĞLIĞI DİLEDİM. TABİİ YİNE DÜKKANI AÇAMADIM.
PERŞEMBE GÜNÜ ZEYTİNCİ DÜKKANIMI AÇTIĞIMDA, KOMŞULAR İÇERİYE DOLUŞTU.
-BU SENİ ZİYARETE GELEN VE BURUNLARINDAN SOLUYAN KİMSELER, NEYİN NECİSİ VE SENDEN NE İSTİYORLAR.,
-NE İSTEDİKLERİNİ BİLMİYORUM. BİLMEK DE İSTEMİYORUM DİYE CEVAPLADIM.
GERÇEKTEN BİLMEK İSTEMİYORUM. BU ÜLKEDE YAŞAYAN MİLYONLARCA İNSAN GİBİ BEN DE MÜSLÜMANIM ELHAMDÜLKİLLAH. ŞUNA İNANIYORUM."ALLAHU TEALANIN İZNİ OLMADAN YAPRAK BİLE KIPIRDAMAZ..

5 yorum:

Newbahar dedi ki...

İstemediğiniz tüy burnunuzun dibinde bitmiş...
Var mı islamiyette tehdit, mekan basma, büyüklük yapma.
Bu devirde korkulacak böylelerinden. Allah korusunherşey beklenir.
Hayırlı işler dilerim.

BİZDEN SELAM OLSUN dedi ki...

Teşekkür ederim
Sevgili Newbahar Kardeşim.

kediperisi dedi ki...

Aaa! Hasan abi, ben bu yazınıza yorum yapmıştım ama a bir dakka, bir dakka blogcudaki sayfanızla karıştırdım galiba, blogcuya göndermiş olabilirim yorumumu:))olsun, bu vesileyle tekrar sayfanızı ziyaret etmiş oldum, sevgiler, hürmetler
bir daha böyle manyak, salaklarla KARŞILAŞMAMANIZI dilerim..

kediperisi dedi ki...

Hasan abi tekrar kontrol ettim, blogcudaki sayfanızda da bu yazının altında yorumumu göremedim, acaba ben mi yorumum yazdıktan sonra göndermeyi beceremedim, yoksa teknik bir sorun mu yaşıyorum çünkü bu yazınıza yorum yazdığımı hatırlıyorum..
sevgiler

Cennet Çeşmesi dedi ki...

size katılıyorum her güzelliği abartmadan yürekten yaşayabilirsek ne mutlu bize...güzel paylaşım için teşekkürler...saygılar...

 

Haber